FIFA Играчи

Во FIFA постојат многу добри играчи, а нив во продолжение ќе ви претставиме некои од нив.

Донован „Tekkz“ Хант

Најдобриот професионален играч во видео-играта FIFA, како и најдобриот FIFA играч во историјата, Донован Tekkz Хант постигна многу успеси за некој кој треба да наполни 20 години.

Неговите остварувања во онлајн натпреварувањата привлекоа интерес од најголемите клубови во светот, а Ливерпул го ангажираше да ги брани нивните бои во новата еПремиерлига. Тој не запре тука, туку доби шанса да го претставува и националниот тим на Англија на Купот на еНации.

За жал, и покрај некои предности, турнирот во 2019 година беше одржан во 2019 година, а Донован не успеа да го скрши проклетството на англискиот национален тим и загуби во нокаут-фазата и Франција го освои трофејот.

Ник Расек

Германскиот играч се избори и заслужи да биде еден од најдобрите професионални играчи во овој еСпорт. Тој е втор по освоени парични награди, веднаш зад Донован. Никлас се натпреварува на интернационално ниво и го претставува тимот на Хофенхајм во виртуелната Бундеслига. Навивачите на Хофенхајм сигурно би сакале да ги имаат неговите квалитети затоа што неговите настапи се извонредни.

Спенсер Овен

Иако не е некој посебен гејмер, сепак кога станува збор за FIFA тој е еден од најдобрите и во онлајн и во офлајн натпревари.

Покрај тоа, колку луѓе имале можност да бидат на стадионот „Вембли“ во настан организиран од Јутјубери кои играа против легенди како Роберт Пирес и Џејми Карагер.

Џеј Aџи

Европа не е единствениот континент каде што еСпортот е главен затоа што МЛС-лигата во САД исто така е една од најпопуларните.

НФЛ ѕвездата Џеј Аџи, кој се пресели во Филаделфија иглс, исто така потпиша договор со МЛС тимот Филаделфија унион како FIFA играч, кој ќе се натпреварува во новата еМЛС лига.

Николас „nicolas99fc“ Вилалба

Иако е од Аргентина, Вилалба ги брани боите на швајцарскиот тим Базел. Тој стана еден од најдобрите играчи во FIFA на PlayStation, па навивачите го препознаваат како Iceman.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*